Aljzatkiegyenlítők, aljzatjavítók és betonalapozók
Termékeinket megtekintheted ide kattintva!
Aljzatkiegyenlítő, betonalapozó
Az aljzatkiegyenlítõ hallatán sokaknak a Padlopon vagy padloponozás jut az eszébe. A Padlopon az önterülõ aljzatkiegyenlítõ egyik legrégebbi márkája, ezért helyesebb inkább az aljzatkiegyenlítõ szó használata. Ha az aljzaton kisebb hibákat kell pótolni, akkor használjunk aljzatjavítót, ha a teljes felületet kell javítani, akkor viszont szükséges az aljzatkiegyenlítõ.
Az aljzatkiegyenlítés jelentõsége
Járólap, laminált padló, padlószõnyeg, svédpadló, szalagparketta stb. lerakása elõtt mindig alaposan utána kell nézni, hogy a padló felszíne mennyire egyenletes. Ha egyenetlen aljzatra kerül például a laminált parketta, akkor a lerakás után mozoghat, meg is repedhet, sõt, akár el is törhet.
Minden aljzatkiegyenlítés elõtt alapozni kell. Betonalapozó, vagy más néven mélyalapozó kell nedvszívó aljzatra, pl. betonra, és más alapozó szükséges nem nedvszívó aljzatra pl. csempére. A ragasztómaradványos padló esetén, pl. parketta, szõnyeg, vagy PVC padló visszabontása után egy speciális alapozó nélkülözhetetlen.
Az alapozás után jöhet a következõ fázis, az aljzatkiegyenlítés. Használhatunk alap aljzatkiegyenlítõket, de ahol fontos a rétegvastagság, vagy ahol padlófûtésre kell önteni, illetve ha már másnap burkolni szeretnénk, akkor speciálisabb aljzatkiegyenlítõt érdemes választani. Fontos, hogy az anyagot minél egyenletesebben oszlassuk el a felületen. A megfelelõ terülés érdekében glettvasat is használhatunk. Vigyázzunk arra, hogy egy munkamenetben legfeljebb a csomagoláson megjelölt vastagságú aljzatkiegyenlítõt használjunk, mert a túl vastag rétegben fellépõ feszültség miatt az aljzatkiegyenlítõ megrepedhet, extrém esetben el is válhat az aljzattól.