Termékeinket megtekintheted ide kattintva!
Kiegészítõk
Egy burkolat sem teljes kiegészítõk nélkül. Használatukkal lehet befejezettnek tekinteni a burkolást. Segítségükkel eltakarhatjuk a dilatációs hézagokat, esztétikus átmenetet biztosíthatunk más burkolatok találkozásánál, valamint látványosabbá, teljesebbé varázsolhatjuk padlónkat. Egy felújításnál, vagy egy új lakás, iroda beépítésénél nem csak a beépítésre kerülõ padlóburkolatok anyaga és minõsége lényeges. Legalább ilyen fontosak azok a kiegészítõ és segédanyagok, szerszámok, amelyekkel a padlóburkolat méretre vágását, szabását, ragasztását, utókezelését (például lakkozását) végezzük. A munkavégzéshez szükséges anyagok és eszközök mellett a munkavédelemben kulcsfontosságú kellékek fontosságáról sem feledkezhetünk meg, amelyek elengedhetetlenek a biztonságos munkafolyamatokhoz.
Szerszámaink és eszközeink között megtalál mindent, ami az általunk forgalmazott burkolatok, pl. a PVC padló, a padlószõnyeg, a linóleum, a parketta, a svédpadló, a laminált padló, a parafa falburkolat, a szalagparketta, a mûfû lerakásához, utókezeléséhez, karbantartásához szükséges lehet.
A parkettalakkok fajtái
A parkettalakkokat többféleképpen csoportosíthatjuk: léteznek oldószeres és vízbázisú, valamint egy vagy kétkomponensû lakkok is. A vizes parkettalakkok egyre népszerûbbek, aminek több oka van. Ezek a parkettalakkok mindenféle vegyi anyag hozzáadása nélkül, vízzel hígíthatóak. Ez azzal az elõnnyel jár, hogy száradásuk során nem árasztanak kellemetlen szagot, és ami még ennél is fontosabb, nem kerülnek a levegõbe káros gõzök, gázok. Kell-e alapozót használni a parketta lakkozásakor?
Nehéz általános szabályt mondani, de rendszerint a vízbázisú parkettalakkok esetében csak kivételes esetben kell alapozót használni. A vízbázisú lakkokat használhatjuk alapozóként is, ez egy plusz réteg felvitelét jelenti. A lakkot nem kell hígítani. A parkettát így általában összesen három réteggel kezelik, a megfelelõ kopásállóság elérése érdekében.